Snow film fest 2015

 

 

Kostelec nad Orlicí

SK Rabštejn

6.11.2015 - 17:30

facebookové stránky

 

--------------------------------------------------------------------------------------

Program:

 

                    17:30 - začátek festivalu
                    17:45 - Kashmir
                    17:50 - Arrowhead 135
                    18:20 - Few days
                    19:05 - Nezkrotná Antarktida
                    19:30 - pauza
                    20:00 - The Pamir Game
                    20:20 - Afterglow
                    20:35 - An Education
                    20:45 - Artic Air
                    21:10 - From the road
                    21:35 - konec festivalu

--------------------------------------------------------------------------------------

Vstupné: 100,-

Důchodci a děti do 15-ti let - 70,-

Sleva 10% na vstupném pro členy Klubu Hedvábná stezka (po předložení karty).

Sleva 10% na vstupném při předložení zákaznické karty NAMCHE

Sleva 10% na vstupném při předložení studentského průkazu

--------------------------------------------------------------------------------------

Filmy:

 

 

Kashmir
Režie: Mark Kogelmann, USA, 2013, 4 minuty
Žánr: Freeride, vizuál
Nalaďte se na sníh, led a adrenalin úvodním filmem letošního SNOW FILM FESTu. Tým Soulryders se tváří v tvář setkává nejen s technicky náročnými výstupy a sjezdy, ale i s politickými nepokoji na hraničním území Indie a Pákistánu, které je ohniskem konfliktu již řadu let. Přinášíme sestřih toho nejlepšího ze série „Lines of Control“.
Ocenění: Coldsmoke Award 2014, Cena diváka
 
&&&&&&&&&&&&&&&&&
 
Arrowhead 135
Režie: Brenda Piekarski, USA, 2014, 29 minut
Žánr: Ultramaraton 
Trailer: https://vimeo.com/ondemand/arrowhead135/106969668
Ultramaraton Arrowhead 135 severní Minesotou patří mezi padesátku nejnáročnějších závodů na světě. Donutit zmrzlé tělo ke zdolání 135 mil na sněžném kole, běžkách, nebo pěšky za 60 hodin totiž není žádná hračka. Film sleduje jednoho závodníka z každé kategorie bojujícího nejen s mrazy -48 °C, ale i sám se sebou. Jak správně rozvrhnout síly? Kolik hodin, nebo spíš minut, spát? Čekají je totiž pouze tři kontrolní místa a počasí během nejchladnějího období roku se prakticky nedá předvídat. Zažijte sílu závodu s Bonnie, Markem a Johnem v prvním filmu minnesotské drsné série Among the Wild.
 
&&&&&&&&&&&&&&&&&
 
Few days
Režie: Tomáš Galásek, ČR, 2014, 42 minut
Žánr: Freeride
Trailer: https://vimeo.com/114250662
Film Few Days sleduje dvě skupiny českých freeskiingových jezdců, z nichž obě mají stejný cíl, avšak odlišný způsob jeho zdolání. Jejich přístup k horám ukazuje jednu společnou vášeň: svobodu a čerstvý prašan. Ve snímku se můžete těšit na českou lyžařskou špičku. Na heliskiing ve Švédsku se vydal Robin Kaleta spolu s českým olympionikem Ondřejem Bankem. Ve druhé skupině, která si to na rakouské vrcholky vyšlápla po vlastních nohou, se objeví freerideři Lukáš Niemczyk, Lukáš Bilko, Martin Knybel nebo také snowboardisté Filip Paseka a Aleš Zeman.
 
&&&&&&&&&&&&&&&&&
 
Nezkrotná Antarktida
Režie: Keith Ladzinski, USA, 2013, 23 minut
Žánr: Lezecká expedice
Trailer: https://vimeo.com/73562547
S nápadem vydat se na Antarktidu přišel Mike Libecki, horolezec a dobrodruh často spolupracující s National Geographic. Plán byl najít největší koncentraci dosud neobjevených vrcholů a v oblasti uskutečnit tolik prvovýstupů, kolik drsné antarktické počasí a kondice lezců dovolí. Za cíl padlo pohoří Wolthat v Zemi královny Maud. Expedici nechybělo nic, co polární oblast slibuje. Nevyzpytatelné počasí, zima, silný vítr i bílá tma.
 
&&&&&&&&&&&&&&&&&
 
The Pamír Game
Režie: Jakub Strauss, ČR, 2014, 16 minut
Žánr: Skialpinismus
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=smn5q13d4nQ
Tři hory, tři příběhy, jedno velké dobrodružství a legrace při výpravě Beton Ski Teamu do tádžického Pamíru. Po sjezdu šestitisícovky Pik Cetyrjoch vyráží Martin a Karel na Pik Komunisma (7495 m), nejvyšší horu bývalého sovětského svazu, kde jejich výstup zastaví obrovská lavina. Už bez lyží se pak vydávají na sedmitisícovku Pik Korženěvské. Snímek o dobrodružtví, odvaze a kamarádství. Co dělat, když ztratíte vybavení a vaše vysněná mise je ztracená? Vymyslíte si nový cíl, u kterého si opět budou všichni klepat na čelo.
 
&&&&&&&&&&&&&&&&&
 
Afterglow
Režie: Nick Waggoner & Mike Brown, USA, 2014, 12 minut
Žánr: Freeride, vizuál
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=eZO8lqnXypg
Tvůrčí vizuál zpracovaný tak, jako nikdy před tím. Afterglow je oslavován jako jeden z filmařsky nejhlubších lyžařských snímků všech dob. Velké skoky či brázdění prašanu i snové záběry, vše točeno v noci s masivními LED světly zakázkové výroby. Tolik barev jste na sněhu ještě nikdy neviděli. Vystupují špičkový lyžaři Pep Fujas, Eric Hjorleifson, Daron Rahlves, a Chris Benchetler.
Ocenění: iF3 Movie Awards 2014 – nejlepší krátký film, Coldsmoke Award 2014 – nejlepší režie, VIMFF Award 2015 – Nejlepší krátký film, a mnohé další…
 
&&&&&&&&&&&&&&&&&
 
An Education
Režie: Fitz Cahall, USA, 2014, 9 minut
Žánr: Výchova
Mike Libecki jede na svojí 58 expedici na Antarktidu společně se svojí jedenáctiletou dcerou Lillianou. Krátký film ukazuje přístup otce k přípravě malé dcery na její první lyžařskou expedici. 
 
&&&&&&&&&&&&&&&&&
 
Artic Air
Režie: Niall McCann, Velká Británie, 2014, 23 minut
Žánr: Adrenalin, speed flying
Trailer: https://vimeo.com/105557495
Dobrodružná výprava dvou bratrů Finna a Nialla na východní pobřeží Grónska, kde kombinují lyžování, horolezectví a speed flying. Během desetidenní výpravy vyrážejí ze základního tábora obklopeného monstrózními vrcholy, aby si užili tolik zábavy, kolik jim počasí a fyzická kondice dovolí. Vylezli na několik dosud nepojmenovaných hor a z jejich vrcholů slétli s malým padákem. 
 
&&&&&&&&&&&&&&&&&
 
From the road
Režie: 2014, 22 minut
Žánr: Freeride
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=C8KqPpQSiuM
Příběh bývalého profesionálního lyžařského guida Erica Hendersona, který se vrací na místo, kde mu osud zastavil profesní kariéru. Na zlověstném aljašském vrcholu Meteorite si Eric v roce 2009 zlomil krk. Film je osobní výpovědí lyžaře, který se vyrovnává s těžkým zraněním a návratem na strmé kopce.